PRIPRAVUJEME

 HORY SÚ MÔJ ŽIVOT

52 min

2025 - 2026 

Horolezec, skialpinista, horský vodca Róbert Gálfy je jedným z posledných "mohykánov" zlatého veku alpinizmu. Jeho bohato vrstevnatý životný príbeh sa prelína s viacerými priekopníckymi počinmi československého horolezectva 80tych rokov a postupne prechádza od vášne a výkonnosti, cez boj s vážnymi zdravotnými problémami, až do bilancovania svojho vzťahu k horám a životu. Aj vo vyššom veku, stále inšpiruje ľudí naprieč generáciami svojimi originálnymi skialpinistickými prechodmi vo Vysokých Tatrách a ostáva verný slovám svojho otca "Hory sú môj život".


Štítová stena - premiéra október 2022


Hlavná cena z najväčšieho Medzinárodného festivalu horolezeckých filmov v Českej republike.

Slovenský dokumentárny film Nechcený autoportrét režiséra Rasťa Hatiara z Liptovského Mikuláša získal hlavnú cenu GRAND PRIX na 38. ročníku prestížneho medzinárodného festivalu horských a horolezeckých filmov v Tepliciach nad Metují v Česku, ktorý sa konal v dňoch 26. - 29.8.2021.

Hlavná cena GRAND PRIX bola porotou udelená "Za hluboké vnitřní vyrovnání se se smrti v horách. Scénář psal sám život a režisér se nechtěně stal hlavním hrdinou dramatu ztráty horolezeckého partnera."

stránka festivalu: https://www.horolezeckyfestival.cz/


O filme "Teória šťastia podľa Rybanského" v českom časopise MONTANA.


Medzinárodný úspech spotu LIPTOV 2020

!! Propagačný film ′′ Liptov-región, ktorý treba prežiť ", obsadil prvé miesto v rámci IV filmovej súťaže ′′ Kadre z Poľska... a nielen ", v kategórii ′′ Svet je krásny ′′ počas VIII FORUM PROMOCJI TURYSTYCZNEJ vo Varšave.  región: https://youtu.be/CgtR74FUZYU     /správa z poľskych médií/.


Film Nechcený autoportrét získal cenu literárneho fondu na festivale Hory a mesto Bratislava 2021 - "Za novátorský prístup k tematike". 

Nechcený autoportrét (SR, 2020) - ,,Cena Literárneho fondu bola udelená filmu Nechcený autoportrét za veľmi netradičnú osobnú až intímnu výpoveď o tom, ako veľmi hlboký je vzťah dvoch kamarátov priviazaných na opačných koncoch lán. Oceňujeme dôsledne, svedomito až urputne budované rozprávanie o hľadaní zmierenia sa so smrťou lezeckého partnera,"  zástupca Literárneho fondu Samo Jaško.


Účasť v relácii Neskoro Večer: Talkshow Petra Marcina


RASŤO HATIAR: FILMÁR, KTORÝ NATOČIL NECHCENÝ AUTOPORTRÉT


Filmár Rasťo Hatiar: Dojímavý film o smrti kamaráta - Plus 7 Dní

PLUS 7 dní / Jana Čavojská, 8.11. 15:00film Teória šťastia podľa Rybanského sa stal najlepším horolezeckým filmom na festivale CERVINO CINEMA MOUNTAIN FILM v Taliansku.