EXTRÉMNE V HORÁCH


Najbližšiu reláciu Extrémne v horách vysielame 18. 12. 2021 o 08.30 hod na dvoje /RTVS/. 

Obsah: Direttissima, Nórsko.

Uvidíte zaujímavý príbeh o Diretrttissime na Malý Kežmarský štít, ktorého hlavnými protagonistami sú prvovýstupcovia Diretky a slovenský horolezec Rudo Hajdučík.

Druhým príspevkom bude Jesenné Nórske dobrodružstvo. Spolu s horským vodcom, horolezcom a výborným znalcom Nórska, Mirom Peťom vás zavedieme do oblasti Romsdalu, kde podnikneme krásne bajkerské a turistické trasy, o ktorých sa na internete nedozviete.

Tešíme sa na vás, nezabudnite nás pozerať, ale ak nemáte televízor alebo nebudete doma, nič sa nestane. Všetko je vysielané online a celú reláciu /aj staršie relácie niekoľko rokov dozadu/ nájdete aj v archíve RTVS. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15430/297071


AUTORSKÁ FILMOVÁ TVORBA


Hlavná cena z najväčšieho Medzinárodného festivalu horolezeckých filmov v Českej republike.

Slovenský dokumentárny film Nechcený autoportrét režiséra Rasťa Hatiara z Liptovského Mikuláša získal hlavnú cenu GRAND PRIX na 38. ročníku prestížneho medzinárodného festivalu horských a horolezeckých filmov v Tepliciach nad Metují v Česku, ktorý sa konal v dňoch 26. - 29.8.2021.

Hlavná cena GRAND PRIX bola porotou udelená "Za hluboké vnitřní vyrovnání se se smrti v horách. Scénář psal sám život a režisér se nechtěně stal hlavním hrdinou dramatu ztráty horolezeckého partnera."

stránka festivalu: https://www.horolezeckyfestival.cz/


O filme "Teória šťastia podľa Rybanského" v českom časopise MONTANA.


Medzinárodný úspech spotu LIPTOV 2020

!! Propagačný film ′′ Liptov-región, ktorý treba prežiť ", obsadil prvé miesto v rámci IV filmovej súťaže ′′ Kadre z Poľska... a nielen ", v kategórii ′′ Svet je krásny ′′ počas VIII FORUM PROMOCJI TURYSTYCZNEJ vo Varšave.  región: https://youtu.be/CgtR74FUZYU     /správa z poľskych médií/.


Film Nechcený autoportrét získal cenu literárneho fondu na festivale Hory a mesto Bratislava 2021 - "Za novátorský prístup k tematike". 

Nechcený autoportrét (SR, 2020) - ,,Cena Literárneho fondu bola udelená filmu Nechcený autoportrét za veľmi netradičnú osobnú až intímnu výpoveď o tom, ako veľmi hlboký je vzťah dvoch kamarátov priviazaných na opačných koncoch lán. Oceňujeme dôsledne, svedomito až urputne budované rozprávanie o hľadaní zmierenia sa so smrťou lezeckého partnera,"  zástupca Literárneho fondu Samo Jaško.


Účasť v relácii Neskoro Večer: Talkshow Petra Marcina


RASŤO HATIAR: FILMÁR, KTORÝ NATOČIL NECHCENÝ AUTOPORTRÉT


Filmár Rasťo Hatiar: Dojímavý film o smrti kamaráta - Plus 7 Dní

PLUS 7 dní / Jana Čavojská, 8.11. 15:00film Teória šťastia podľa Rybanského sa stal najlepším horolezeckým filmom na festivale CERVINO CINEMA MOUNTAIN FILM v Taliansku.